Stimați părinți!

Venim în întâmpinarea dorințelor dumneavoastră de a vă înscrie copilul într-o școală care are toate facilitățile moderne, începând de la săli de clasă mari, dotate cu aparatura necesară, terminând cu dotări legate de siguranță și starea de sănătate și de bine a copiilor dumneavoastră.

Suntem preocupați nu doar de aspectele care se văd imediat ce ați pășit în școală, dar vă asigurăm și de calitatea procesului de învățământ din școala noastră prin prezența învățătorilor și profesorilor calificați, a optionalelor alese și a diversității activităților desfășurate în școală.

Elevii în vărstă de 6-9 ani din școala noastră sunt beneficiarii direcți ai proiectului Erasmus+ F.A.N.T.A.S.I.A. derulat în perioada 1 septembrie 2019-31 august 2022.

Vă așteptăm în școala noastră, mândră purtătoare a Steagului Verde, simbolul unei școli de elită, ce desfășoară activități legate de natură, de reciclare și de protejare a mediului înconjurător.

Pentru anul școlar 2020-2021 propunem 3 clase pregătitoare, cu un număr total de 75 elevi. Detalii aici.