Luni, 18 decembrie 2017, în sala mare a Teatrului Dramatic „Fani Tardini”, a avut loc Gala Artelor, decernarea premiilor de excelență 2017 ale Uniunii Artiștilor Plastici din România, filiala Galați.

Cu această ocazie, colegul nostru, domnul profesor de educație plastică Vădeanu Adrian a primit premiul de excelență la secțiunea sculptură. Suntem mândri că avem în colectivul nostru un artist atât de valoros și îi urăm să primească din ce în ce mai multe dovezi de recunoaștere a talentului său unic.

Felicitări, Domnule Profesor! Mulțumim că ați coborât lumea artelor din turnul ei de fildeș și ați adus-o printre colegi și elevi, ca să ne umpleți existența cotidiană cu forme și culori inspirate! Mulțumim că sunteți printre noi, atât de diferit de noi prin talent, dar atât de tonic prin prezență! Multe nominalizări în continuare, succese și împliniri !”

prof. Liliana Călin