ALL Digital Week

Campania de incluziune digitală – Hai pe net 2018!

#haipenet2018

#ADW18

România răspunde pentru al 9-lea an consecutiv provocărilor adresate de ALL DIGITAL în campania pan-europeană de incluziune digitală ALL DIGITAL Week 2018!

Anul acesta elevii claselor a V-a A și a V-a B din școala noastră s-au alăturat campaniei Hai pe Net 2018! organizată de fundația EOS România alături de ANBPR și APDETIC. Obiectivul campaniei este acela de a aduce  cât mai mulți români în spațiul virtual. Campania   s-a  desfășura în perioada 19 – 25 martie 2018.

Elevii noştri au participat, miercuri 21.03.2018,  la atelierul de “Programare creativă” , desfășurat în cabinetul de informatică a școlii și au învățat elemente de algoritmică și programare folosind tutorialele Minecraft Education.

Profesor, Penu Ionela