Distinși dascăli,
Stimați părinți,
Dragi elevi,

Cu prilejul deschiderii anului școlar 2020-2021, vă adresez toate urările de bine, sănătate, putere de muncă, tuturor celor care, astăzi, cu emotie, bucurie și speranță pășiți pragul școlii, încrezători în puterea și valoarea tinerei generații! Este un început atipic, care ne va uni forțele mult mai mult și ne va determina să acționăm împreună pentru binele copiilor nostri.
În ultimele luni am realizat cât de importante sunt momentele petrecute impreună cu colegii și prietenii. Deși vom păstra distanta, vom fi uniți sufletește și ne vom complimenta, ne vom bucura de zâmbetul ochisorilor strălucitori ai copiilor, iar teama de Coronavirus se va dizolva cu încredere, comunicare și igienă.
Școala, pentru noi toți, înseamnă muncă, responsabilitate și seriozitate, pentru formarea personalității elevilor si pregătirea acestora pentru viața plină de valuri învolburate.
Vă doresc tuturor să fiti puternici, verticali, cu speranța în suflet că TOTUL VA FI BINE!

Cu deosebită considerație,
Director adjunct – PIP Morun Valentina