Activitate educativă

Vă invităm să urmăriți activitatea educativă desfășurată în școala noastră în anul școlar 2014-2015 pentru clasele primare și pentru clasele gimnaziale

Ziua Națională a României a fost sărbătorită de elevii din clasele primare, vineri, 28 noiembrie 2014:

Școala 2 are Talent!

Cu ocazia unui eveniment caritabil, o elevă a școlii noastre, din clasa a 7-a C, a cântat si încântat alături de trupa Andante, din care face parte, dar si solo. Evenimentul a fost caritabil, deoarece a promovat un caz medical, o micuță ce suferă de hipoacuzie profundă și deși intrarea a fost gratuită, cei prezenți au fost rugați sa contribuie cu ceva.

Astfel, la inițiativa doamnei profesor de muzica Gina Buruiană si a subsemnatului, am rugat elevii școlii sa ne ajute sa contribuim cu ceva. Suma strânsă, deși una mică față de cât este îi este nevoie Aliciei, a fost data din suflet.

Mulțumim elevilor sensibilizați de acest caz pentru ajutorul dat!

prof. lb. engleza Cristian Ion Roman