Odysseus este un concurs destinat tinerilor cu vârste între 7 și 22 ani, pasionați sau simpli iubitori de astronomie. Concursul se desfășoară pe trei secțiuni: Skywalkers (7-13 ani), Pioneers (14-18 ani), Explorers (17-22 ani).

Școala noastră este reprezentată la acest concurs, în calitate de evaluator pentru secțiunile Pioneers și Explorers, de către doamna profesoară Tobiaș Silvia-Daniela.

Elevii școlii noastre, participanți la secțiunea Skywalkers : Breahnă Cosmin, Leonte Bogdan, Melniciuc Alin, Popa George, Sâmbotin Valentin, Stănescu Luisa (clasa a VI-a A); Cristea George, Damian Radu, Dobre Alexandru, Gheorghică Daria, Grecu Petru, Huhulea Dorin, Munteanu Mihaela, Nedelcu Liviu (clasa a VI-a B); Dabija Marta, Hănțescu Bogdan, Mahu Bianca, Vârlan Mădălina, Vîlcea Elena(clasa a VII-a A).

Le puteți vedea lucările aici.